SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRICILARI

TILE ADH

Seramik Yapıştırma Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış tek bileşenli fayans ve seramik yapıştırma harcıdır.

TS EN 12004 C1T, standardına uygundur.

C. Çimento esaslı, 1: Standart performanslı, T: Kayma özelliği azaltılmış.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg
Sarfiyat Miktarı 4-5 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Açık Bekletme Süresi 30 dakika
Olgunlaştırma Süresi 5-10 dakika
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti ≥ 0.5 N/mm2
Kayma < 0.5 mm
Suya Daldırıldıktan Sonra ≥ 0.5 N/mm2
Isı İle Yaşlandırıldıktan Sonra ≥ 0.5 N/mm2
Sıcaklık Dayanımı - 40oC  ile + 80oC
Yangına Tepki   A1
*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Seramik, fayans ve mermerlerin çimento esaslı yüzeylere yatay ve düşey uygulamalarında kullanılır. Tüm binalarda iç mekanlarda kullanılabilir.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenmelidir. 25 kg’lık   EKOKAT  TILE  ADH  fayans ve seramik yapıştırıcı; yavaş yavaş 6-7 lt su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli (400-600 d./dk) mikserle yapılır. Homojen karıştırılan harç 5-10 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır. Hazırlanan harç 1 saat içinde kullanılmalıdır. Karo ölçülerine uygun taraklı bir malayla harç taraklıdır. Taraklanan harca seramikler 20 dakika içinde yapıştırılır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. Harç uygulama sıcaklığında uygulamalı, direk güneş, rüzgâr ve dondan korunmalıdır. Derz uygulama işlemi duvarda 24 saat, yerde 48 saat sonra yapılır.

AMBALAJ

25 kg’lık kraft  torbadır. (PE takviyeli)

1 palette (110x110 cm) 64 torba shrinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 12004, C1TE standardına uygundur.

  • EK 1001.010.25 
  • Gri
TILE ADH
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )