PRIMER INTO - S

Silikonlu İç Cephe Astarı

TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, mat, su bazlı tüm iç cephe boya ve kaplama malzemelerinin altına uygulanabilen, pigmentli astardır.

ÖZELLİKLERİ

Yüzeyin emiciliğini azaltarak üzerine uygulama yapılacak boya ve kaplama malzemesinin tüketimini azaltır. Uygulama yapılacak malzemelerin yüzeylere tam tutunmasını sağlar. Solvent içermez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, EKOKAT COLOR kartela renkleri
İncelticisi Su
Tüketim Miktarı 0,100 lt/m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak
Kurutma Süresi Son kat boya ve kaplama malzemesinin uygulanması için: 6 saat 
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Rulo, fırça, sprey tabanca

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların iç ve dış cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeyler ile eski boyalı yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenme

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyor ise tamir edilen yüzeyler EKOKAT REPAIR-PASTE ile tamirat yapılmalıdır. Uygulama öncesi EKOKAT PRIMER INTO - S iyice karıştırılmalıdır. EKOKAT PRIMER INTO - S hacimce %20 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile tek kat halinde uygulanmalıdır. Son kat boya ve kaplama uygulaması için katlar arasında en az 6 saat beklenilmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5 °C olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

AMBALAJ

20 kg plastik kova.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır.Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EC 411K.001.20
  • Beyaz
PRIMER INTO - S
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )