GROUT - EPO 2C

Epoksi Grout Harcı

TANIMI

Epoksi reçine esaslı, çift kompenentli, tamir, ankraj ve montaj harcıdır

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Epoksi reçine esaslı
Renk Gri
Karışmış haldeki yoğunluk 1.7 kg/lt
Uygulama kalınlığı Min. 2 mm-Max. 30 cm
Yapışma Mukavemeti Beton üzerine 3 N/mm2
Çelik üzerine 3.5 N/mm2
Eğilme Mukavemeti

1 Gün 17 N /mm2

7 Gün 25 N /mm2

Basma Mukavemeti 1 Gün 30 N /mm2 (TS-EN 196)
 7 Gün 75 N /mm2
Karışmış ürün kul. Süresi 40 dk. (20°C)
Tam Mukavemeti 7 gün
Sıcaklık Dayanımı -15 °C +90 °C
Kompenent A Epoksi Reçine
Kompenent B Epoksi Sertleştirici

KULLANIM ALANLARI

Her türlü demir filiz ekiminde, ankraj elemanlarının yerleştirilmesinde, beton çatlak tamiri ve yalıtımında çatlak enjeksiyonunda çatlağın yalıtımında, her türlü yapısal beton tamirinde, her türlü metal aksamın veya çelik aksamın montajında ve yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton, çelik, metal, ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez. 

KULLANIM TALİMATLARI

Çimento bazlı beton, şap, sıva, v.b. yüzeylerdeki toz, kabarmış tabakalar kir, yağ, vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Metal yüzeyler pas ve kirden tamamen arındırılmalıdır. EKOKAT GROUT - EPO 2C iki kompenent halinde uygun miktarlarda ambalajlanmıştır. İki bileşen homojen bir karışım oluncaya kadar düşük devirli bir mikser ile en az 3 dakika karıştırılmalıdır. Karışım oranları: EKOKAT GROUT EPO 2C, A kompenenti : 3,75 kg (reçine) EKOKAT GROUT EPO 2C, B komponenti: 1,25 kg (sertleştirici). EKOKAT GROUT - EPO 2C , yüzeye mala veya spatula ile uygulanabilir. Filiz akımında açılan delikler hava ile iyice temizlenmeli, açılacak delikler ekilecek donatıdan, 6mm daha geniş olmalıdır. Karışım harç tabancası ile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

NOT: Epoksi reçine bazlı ürünlerin çalışma ve sertleşme süreleri ortam ve zemin sıcaklığına bağlıdır. En uygun ortam sıcaklığı +10°C ile +20°C arasındadır. Karışım mutlaka mikser ile yapılmalıdır. Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar deterjanlı sıcak su ile temizlenmelidir. EKOKAT GROUT - EPO 2C sertleştikten sonra mekanik yöntemlerle yüzeyden temizlenebilir.

AMBALAJ

3.75 kg A kompenent plastik kova. 
1.25 kg B kompenent.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 6003.010.05
  • Gri
GROUT - EPO 2C
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )