SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRICILARI

AIRCON ADH

Gaz Beton Yapıştırma Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren tek bileşenli gaz beton yapıştırma harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Beyaz, Gri renkli 
Karışım Oranı 6-7 lt su /25 kg 
Sarfiyat Miktarı 3-4 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Kullanma Süresi  40-50 dakika
Kabuklaşma Süresi  60 dakika
Tam donma süresi  21 gün 
Toksite  Toksit değil
Yapışma Mukavemeti  >0.5 N/mm2
Kayma  < 0.5 mm

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

*    Uygulanacak yüzeylerin sıcaklığı +25 °C’nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM ALANLARI

Farklı boyutlarda üretilmiş olan gaz beton, pres tuğla ve bims blokların yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı yapıştırma harcıdır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. 

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 25 kg’lık EKOKAT AIRCON - ADH yavaş yavaş 6-7 lt temiz su üzerine boşaltılarak, karıştırılır. Karışım düşük devirli, (400-600 d./dk.) mikserle yapılır. Homojen karıştırılan harç 5-10 dakika dinlendirilir. Uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır. Hazırlanan harç iki saat içinde kullanılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılamaz.

Harç belirtilen uygulama sıcaklığında uygulanmalıdır. Uygulama öncesi gaz betonlar nemlendirilmelidir. Direkt güneş, rüzgâr ve dondan korunmalıdır. Uygulanacak yüzeylerin sıcaklığı +25 °C’nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

AMBALAJ

25 kg PE takviyeli kraft torbadadır.

Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır.Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1008.010.25
  • Gri
AIRCON ADH
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )