AQUA WP - 2C FE

Çimento Esaslı, Tam Elastik, İki Komponentli Su Yalıtım Harcı

TANIMI

Çimento esaslı ve emülsiyon polimer sıvı komponentli, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren, kapiler etkili, sızıntılı yüzey sularına karşı etkili, içten ve dıştan uygulanan, tam elastik,  sürülebilen, iki komponentli su yalıtım harcıdır.

TS EN 14891 / Nisan 2013 standardına uygundur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm A.Komponent: Gri toz        B.Komponent: Beyaz sıvı
Karışım Oranı 20 kg toz / 10 kg sıvı
Sarfiyat Miktarı 2 kg /m2 (1 mm kalınlık için)
Uygulama sıcaklığı +5 oC ile +35 oC arası
Katlar arası bekleme süresi 5-6 saat
Tam donma süresi 21 gün
Toksite Toksit değil
Su geçirimsizlik 5 bar
Kullanıma alma süresi 3-7 gün
Harç Yoğunluğu Ortalama 1.50 kg/dm3
Yapışma Mukavemeti > 0.5 N/mm(TS EN 14891 )
Çatlak Köprüleme ≥ 0.75 mm ( + 20 oC ), ≥ 0.5 mm (- 20 oC )
Kapiler Su Emme ≤ 0.10 kg/ ( m2h0.5 )  ( TS EN 1602-3 )
Referans Standardı Tip: CM, Sınıfı: OP
•  Yukarıda belirtilen değerler +23 oC sıcaklık ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Binaların tüm ıslak zeminlerinde, teraslarda, balkonlarda, banyo ve tuvaletlerde, temellerde, perde duvarlarda, istinat duvarlarında ve su depolarında kullanılabilir. İç – dış mekanlarda, yatay ve düşey olarak brüt beton, çimento esaslı sıva ve şaplar üzerine güvenle uygulanabilir.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır. Fırça ve mala ile uygulanabilir. Kristalize olması nedeniyle kapiler boşlukları doldurarak tam su yalıtımı sağlar. Betonu ve donatıyı suyun korozyonundan korur.

KULLANIM TALİMATLARI

Yalıtım işlemine başlamadan önce yüzey, yabacı maddelerden arındırılmalı ve ıslatılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeylerde bozukluklar tamir harcı, EKOKAT REPAIR THN ile düzeltilmelidir. Uygulama yüzeyi bir gün önceden suya doyurulmalı ve nemli iken uygulama yapılmalıdır. 20 kg’lık EKOKAT AQUA WP-2C FE su yalıtım harcı, 10 kg sıvı bileşene yavaş yavaş boşaltılarak düşük devirli bir mikser ile homojen bir karışım elde edene karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1 dk. tekrar karıştırılır. Uygulama yapılan mekânlardaki köşe birleşim yerleri ovalleştirilir. Önceden nemlendirilmiş yüzeye fırça veya mala ile toplam 3 kat olarak uygulanır. Her kat birbirine dik yönde uygulanmalıdır. İlk kat suyunu kaybetmeden ve kristalleşme başlamadan yeterli sertliğe ulaşmış ise, ikinci kat uygulanır. Bu süre ortam sıcaklığına bağlı olarak 5-6 saattir. Uygulama işlemi 20-25 dakika içerisinde yapılmalıdır. +5°C altında +35°C üstündeki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılan alanları, kullanıma alınmadan ya da kaplamadan önce en az 3-7 gün beklenmelidir. Bu değerler 23°C yüzey ve ortam sıcaklığı için geçerlidir. Düşük sıcaklıklarda süre uzar yüksek sıcaklıklarda süre kısalır.

UYARILAR

Metal, ahşap, sunta vb. yüzeylerde uygulanmaz. Negatif su basıncına karşı uygulanmaz. Direk güneş ışığına maruz kalacak yüzeylerde açıkta bırakılmamalıdır.

REFERANS STANDARTLARI

TS EN 14891 / Nisan 2013 standardına uygundur. Çimentolu sıvı halde uygulanan standart koşullarda ve düşük sıcaklıkta çatlak köprüleme kabiliyeti olan ve klorlu suya temasa dirençli su geçirmezlik ürünü. TİP: CM, SINIF: OP

AMBALAJ

1. Komponent: 20 kg Kraft torba         A Komponent

2. Komponent: 10 kg Plastik bidon     B Komponent

UYGULAMA ALETLERİ

Fırça, mala, el mikseri

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet olacak şekilde depolanabilir. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanların yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 14891 standardına uygundur.

  • EK 5002.010.30
  • Gri
  • EK 5002.020.30
  • Beyaz
AQUA WP - 2C FE
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )