INTERA – SIL

Silikonlu İç Cephe Boyası

TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, mat, su bazlı, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Yüksek örtme gücüne ve aderansa sahiptir. İçerdiği silikonlu katkılar sayesinde silinebilir.  Yüzeylerde mat ve dekoratif bir görüntü sağlar. Solvent içermez. Su ile seyreltilebilir. Küf ve mantar oluşumuna dirençlidir. Su bazlı olması nedeniyle çevre ve insan sağlığına zarar vermez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, EKOKAT boya kartela renkleri
TS EN 13300 Standardı
Yaş Ovalama Direnci Sınıf 2
Örtme Gücü Sınıf 1 ( 5.0 m2/L )
Tane Büyüklüğü S1 ( ince )
Parlaklık G3 ( mat )
Küf Gelişime Direnç K1 ( Küfe karşı dirençli)
İncelticisi Su
Tüketim Miktarı 0,120 L /m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak (tek kat)
Kurutma Süresi 2. Kat uygulaması için: 2 saat
Tam Koruma 24 saat
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Rulo, fırça
• Yukarıda belirtilen değerler +23 oC sıcaklık ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.  

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların iç cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva tavan, beton, çimento levha, alçı sıva, alçı blok, alçıpan yüzeyler, cam tekstili, duvar kağıdı ve eski boyalı yüzeylerde uygulanır. 

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler EKOKAT REPAIR PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler EKOKAT PRIMER INT ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen iç cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce EKOKAT INTERA SIL iyice karıştırılmalıdır. EKOKAT INTERA SIL hacimce %15-20 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile iki kat halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az 2 saat beklenmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5oC olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen sonra su ile yıkanmalıdır.

AMBALAJ

2.5 L, 7.5 L, 15 L, plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. 

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

UYARILAR

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.

S26: Göz ile temasında su ile iyice yıkayın ve doktora başvurun.

S28: Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayınız.

S29: Kanalizasyona boşaltmayın.

S46: Yutulması halinde hemen doktora başvurun.

TS  5808  standardına  uygundur.

  • EC 102L.001.15
  • Beyaz
INTERA – SIL
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )