ÇİMENTO ESASLI DEKORATİF MİNERAL KAPLAMALAR

DEKO COAT - 3M

Mineral Dış Cephe Kaplaması

TANIMI

Çimento esaslı, özel katkılı, lif takviyeli, dekoratif mineral dış cephe kaplamasıdır.

TS 7847 / Haziran 2016 Standardına uygundur.

ÖZELLİKLERİ

Yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. Binaların nefes almasını sağlar. Özel katkılar sayesinde dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Doğal ve dekoratif bir görünümdedir. Kolay uygulanır. Dış cephe boyaları ile boyanabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

Yapısı Çimento esaslı
Renk Beyaz
Karışım Oranı 6.5- 7.0 lt su/ 25 kg toz
Tüketim Miktarı 3.0 – 3.2 kg /m2
Parlaklık G
Kuru Film Kalınlığı E5
Su Buharı Aktarım Hızı V1
Su Aktarım Hızı W3
Çatlak Köprüleme A0
CO2 Geçirgenliği CO
Küf Gelişim Direnci K2
Harcın Dinlenme Süresi 5 Dakika
Tane Büyüklüğü S4   
Kurutma Süresi 2. Kat uygulaması için: 2 saat
Tam Kuruma 2-3 gün
Uygulama Kalınlığı 3 mm
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Çelik mala, plastik mala,

*Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların çimento bazlı sıvalarında, dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.         

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Yüzey temiz, düzgün sağlam olmalıdır. Uygulama öncesi yüzey mutlaka nemlendirilmeli, çok sıcak ve rüzgârlı havalarda suya doyurulmalıdır.

25 kg’lık EKOKAT DEKO COAT 3M, ortalama 6-6.5 lt temiz su ile düşük devirli mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Harç uygulama öncesi 5 dakika dinlendirilmeli ve sonra tekrar karıştırılmalıdır. EKOKAT DEKO COAT 3M, paslanmaz çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalı uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır. Yüzeye dairesel hareketlerle plastik mala ile desen verilmelidir.  Desen verme işlemi daima harç ıslakken yapılmalıdır. Son kat malzemesi olarak yüzeyde bırakılamaz. Mutlaka kuruduktan sonra üzerinin boyanması gereklidir. Harç hazırlanırken tavsiye edilen su oranı ve dinlendirme sürelerine mutlaka uyulmalıdır. Direkt güneş altında uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Daha önceden hazırlanmış olan sertleşmiş malzemeler yeni hazırlanan harca dâhil edilmemelidir.

REFERANS STANDARTLARI

TS 7847 / Haziran 2016

AMBALAJ

25 kg’lık Kraft torbadır. (PE takviyeli)

1 palette (110x110 cm) 64 torba shrinkli.

UYGULAMA ALETLERİ:

Çelik mala, plastik mala, el mikseri.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanların yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS 7847 standardına uygundur.

  • EK 8003.020.25
  • Beyaz
  • EK 8003.001.25
  • Renkli
DEKO COAT - 3M
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )