GROUT - FLW

Akışkan Grout Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, tek bileşenli, akıcı kıvamda, büzüşmeyen, elyaf takviyeli, yüksek mukavemetli, döküm harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm     Gri renkli
Tane Boyutu <0.8 mm
Karışım Oranı 5.0 – 6.0 lt su /25 kg
Sarfiyat Miktarı 1mm kalınlık için 2.0 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Kullanma Süresi 30-40  dakika
Tam kürlenme Süresi     28 gün
Basınç Dayanımı 2 55 N/mm2
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 2.0 N/mm2
Eğilme Mukavemeti    > 7.0 N/ mm2
*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Çelik yapı, prefabrik yapı, makine montajı, temel soketleri, perde ve kolonlarda, çelik kolonların temele sabitlenmesinde kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Akışkandır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzey temiz olmalı, yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar (yağ, kir, pas) iyice temizlenmelidir. Onarılacak yüzey birkaç saat önceden suya doyurulmalıdır. Uygulama sırasında yüzeyde serbest su kalmamalıdır. 25 kg  EKOKAT  GROUT  -  FLW  harcı 5.0 - 6.0 lt temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli (400-600 d./dk.) bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç 30 dakika içinde kullanılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklanmış harç kullanılmaz. Harç belirtilen uygulama sıcaklığında kullanılmalı, direk güneş, rüzgâr ve dondan korunmalıdır. Hazırlanan harç uygulanacak alana kesintisiz olarak dökülmelidir. Uygulamadan sonra 24 saat ile 48 saat süreyle özel kür malzemeleri veya ıslak çuvallarla buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torbadır.
Bir palette (110*110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

 

  • EK 6002.010.25
  • Gri
GROUT - FLW
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )