REPAIR SO4

Sülfata Dayanıklı Yapısal Tamir Harcı

TANIMI

Sülfata Dayanıklı Yapısal Tamir Harcı

Çimento esaslı, yüksek mukavemetli, büzülmeyen, sülfata ve klora dayanıklı kimyasal katkılar ve özel tane boyutlu mineral agrega içeren sülfata dayanıklı tamir harcıdır.
TS EN 1504 – 3 / R3   standardına uygundur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm     Gri renkli
Tane Boyutu <0.8 mm
Karışım Oranı 5- 5,5 lt su /25 kg
Sarfiyat Miktarı  1mm kalınlık için 1.5 kg/m2
Uygulama sıcaklığı +5 oC ile +35 oC arası
Kullanma süresi 30-40  dakika
Kap  Ömrü  60 dakika
Tam donma süresi 21 gün
Toksite Toksit değil
 Eğilme Mukavemeti ≥ 7 N/mm2  ( 28 gün)
Basınç  Mukavemeti       ≥  50 N/mm2  ( 28 gün)
Betona Yapışma Muk.    ≥   2 N/mm2    
Kapiler Su Emme    ≤ 0.5 kg/ m2 h0.5
Yangına Tepki  A1
*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Deniz yapılarının bakım ve onarımında, betonarme yapıların sülfat, sülfit ve klor etkilerine karşı korunmasında, aşındırıcı tuzlara maruz kalan bina yüzeylerin sıva ve tamiratında kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzey temiz olmalı, yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar (yağ, kir, pas) iyice temizlenmelidir. Onarılacak yüzey birkaç saat önceden suya doyurulmalıdır. Uygulama sırasında yüzeyde serbest su kalmamalıdır. 25 kg   EKOKAT  REPAIR SO4 harcı 5-5.5 lt (%20- 22) temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli (400-600  d./dk.)  bir  mikser  veya  mala ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç 30 dakika içinde kullanılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklanmış harç kullanılmaz. Harç belirtilen uygulama sıcaklığında kullanılmalı, direk güneş, rüzgâr ve dondan korunmalıdır. Hazırlanan harç kalınlığı 1-5 mm arasında mala ile uygulanır. Harç suyunu çektikten sonra üzerine su serpilerek çelik ve ahşap mala ile istenen yüzey elde edilir. Uygulamadan sonra 24 saat ile 48 saat süreyle özel kür malzemeleri veya ıslak çuvallarla buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torbadır.
Bir palette (110*110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 1504-3 / R3 standardına uygundur.

  • EK 4004.010.25
  • Gri
  • EK 4004.020.25
  • Beyaz
REPAIR SO4
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )