PRIMER BBA

Brüt Beton Astarı

TANIMI

Akrilik esaslı, özel dolgulu brüt beton astarıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Kiremit kırmızı
Sarfiyat Miktarı 200-300 gr/m2
Kuruma Süresi 12-24 saat (23oC)
Bitmiş Film Görüntüsü  Şeffaf film
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Posteki rulo

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Brüt beton gibi emiciliği yüksek yüzeylerde sıva altına aderansı artırmak ve hızlı su emiciliğini engellemek için astar olarak kullanılır.

AVANTAJLARI

Uygulaması kolay kullanıma hazır. Yüzey aderansını artırır. Hızlı su kaybını önler.

KULLANIM TALİMATLARI

EKOKAT PRIMER BBA yüzde 15 - 20 oranında su ile seyreltilerek homojen hale gelinceye kadar karıştırılır. Pösteki rulo ile tek kat olarak uygulanır. İyice kuruduktan sonra sıva uygulamasına geçilir. Uygulama sırasında EKOKAT PRIMER BBA homojen halde uygulanması için aralıklı olarak karıştırılır. Çökelme olmamasına dikkat edilmelidir.

AMBALAJ

15 kg plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Güneşten ve dondan koruyunuz. 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1210.030.15
  • Kırmızı
PRIMER BBA
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )