PERTHERM ADH

Isı Yalıtım Levha Yapıştırıcısı

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren polystren ısı yalıtım levhalarının (EPS, XPS, TAŞ YÜNÜ )  yapıştırılmasında  kullanılır.

TS EN 13566 / Haziran 2013  standardına uygundur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm     Gri renkli
Karışım Oranı 6-7 lt su /25 kg
Sarfiyat Miktarı 4-5 k/m2 (uygulama şekline göre)
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Kullanma Süresi 40-60  dakika
Kap  Ömrü 3 saat
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti >0.5 N/mm2
Eğilme Mukavemeti    2 N/ mm2  Min.
Basınç  Mukavemeti    6 N/ mm2  Min.
Su Emme 30 dk. max. 5 gr. -  240 dk. Max. 10 gr.
*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Yapılarda iç ve dış mekan duvarları (brüt beton, tuğla, çimento bazlı sıva, gaz beton) üzerine ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama işlemine başlamadan önce yüzey, yabancı malzemelerden arındırılmalı ve hafifçe ıslatılmalıdır. 25 kg  EKOKAT  PERTHERM  ADH 5.5 – 6.0  lt (%22-24) temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. 5-10 dakika dinlendirildikten sonra 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç 2 saat içerisinde tüketilmelidir. Hazırlanan harç yalıtım levhasını çevreleyecek şekilde en az 5 cm genişliğinde ve ortada kalan kısma öbekler şeklinde uygulanmalıdır. Isı yalıtım levhaları aşağıdan yukarı doğru şaşırtmalı olarak döşenir ve yapıştırıcı kuruduktan sonra dübeller panonun ortasına ve tüm ek yerlerine gelecek şekilde yerleştirilir. Levhalar arasında mümkün olduğunca boşluk bırakılmamalı, ince boşluklar ısı yalıtım bandı veya köpük kullanılarak  doldurulmalıdır.  Yapıştırma  işlemi  20- 25 dakika içerisinde yapılmalıdır. +5oC altında 35oC üstünde uygulama yapılmamalıdır. Yapıştırılan  yalıtım levhası üzerine  sıva 2 gün  sonra uygulanmalıdır. Bu değerler 20oC yüzey ve ortam sıcaklığı için geçerlidir. Düşük sıcaklıklarda süre uzar, yüksek sıcaklıkta süre kısalır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torba
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS 13566 standardına uygundur.

  • EK 3001.010.25
  • Gri
PERTHERM ADH
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )