CONCRETE FBR – R

Beton Şap ve Harçlarda Rötreyi Önleyen Mikro Elyaf Lif 12 mm

TANIMI

Taze betonun büzülme çatlaklarını azaltmak için yüksek kalitede mikro polipropilen lif esaslı beton ve harç katkısıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Beyaz
Lif Uzunluğu 12 mm
Lif Çapı 18 mikron
Su Emme Eser Miktarda
Kimyasal Yapısı % 100 polipropilen lif
Yoğunluk 0.91 gr/cm3
Asit Direnci Yüksek
Alkali Direnci %100
Çekme Dayanımı 300-400 N/mm2
Elastiklik Modeli 4000 N/mm2

KULLANIM ALANLARI

Darbe yüküne maruz kalan beton ve harçlarda, kaplama betonlarında, prefabrik beton elemanlarında, ıslak ve kuru sistem püskürtme beton üretiminde, otoparklar, havaalanı apron betonlarında, sıva ve harçlarda.

AVANTAJLARI

Betonun darbe yüklerine karşı, dayanımını artırır, betonun büzülme çatlaklarını azaltır. Betonun aşınma dayanımını artırır, beton döşemelerin eğilme dayanımını artırır, betonun donma-çözünme dayanımı artırır.

KULLANIM TALİMATLARI

EKOKAT CONCRETE FBR karışım suyunun yarısına eklenerek su içinde dağılması sağlanır ve sonra diğer beton katkıları kalan su ile birlikte karışıma eklenir. Beton karışımına direkt olarak beton santrallerinde eklenmesi önerilir. Taze betona, şantiyede eklenmesi durumunda, liflerin homojenliğini sağlamak için karışım süresi 5 dakika daha artırılır. 

* Betonun sıcaklık ve nem kaybını önlemek için, gerekli önlemler alınmalıdır. Beton 4-5 N/mm dayanıma ulaşıncaya kadar korunmalıdır.

AMBALAJ

30 kg’lik kutuda 30 adet 1000 gr’lık paketlerde.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 4 koli konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 3 yıldır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, maske kullanılmalıdır. Depolama ve uygulama esnasında cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması halinde acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

UYARI: Beton katkıları kuru karışım üzerine direkt olarak ilave edilmelidir. 

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1130.020.01
  • Beyaz
CONCRETE FBR – R
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )