CONCRETE ADD – A

Aderans Arttırıcı Beton ve Harç Katkısı

TANIMI

Akrilik esaslı aderans artırıcı astardır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Beyaz Sıvı
Sarfiyat Miktarı 200-250 gr/m2
Kuruma Süresi 12-24 saat (23oC)
Bitmiş Film Görüntüsü Şeffaf film 
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Uygulama Aletleri Posteki rulo
* Beton yüzeyinin emiciliğine ve ortam ısısına bağlı olarak. 
* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Alçı, beton, sıva, şap, ahşap gibi yüzeylerin emiciliğini azaltarak çimento esaslı malzemelerin yapışma mukavemetinin artırılmasında, eski seramik yüzeyler üzerine yapılacak uygulamalarından önce, tesviye şapı, izolasyon, boya gibi uygulamalardan önce,tozumayı önlemek ve verimi arttırmak amacıyla.

AVANTAJLARI

Uygulaması kolay kullanıma hazır. Yüzey aderansını artırır. Hızlı su kaybını önler.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzey, temiz, kuru ve sağlam olmalıdır. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar (alçı, boya, çimento artıkları gibi) temizlenmelidir. EKOKAT CONCRETE ADD – A kullanıma hazır olduğu için homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılır. Pösteki rulo veya fırça ile tüm yüzeye eşit kalınlıkta uygulanır. Bu değerler 20 °C yüzey ortam sıcaklığı için geçerlidir. Düşük sıcaklıkta süre uzar, yüksek sıcaklıkta süre kısalır.

AMBALAJ

30 kg plastik bidon – 220 kg varil – 1000 kg tank.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Güneşten ve dondan koruyunuz.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1110.020.30
  • Beyaz
CONCRETE ADD – A
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )