DIŞ CEPHE RENKLİ KULLANIMA HAZIR DEKORATİF KAPLAMA

DEKOACRYL – 2M

Akrilik Esaslı Dekoratif Hazır Renkli Sıva (Orta Doku)

TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, yüksek performanslı, elastik, silikon katkılı, içte ve dışta kullanılabilen oluşturduğu desen ve kalınlık ile sıva hatalarını örten, orta dokulu hazır renkli sıvadır.

TS 7847 Standardına uygundur.

ÖZELLİKLERİ

Oluşturduğu desen ve kalınlık ile yüzeydeki sıva hatalarını örter. Buhar geçirgenliği sayesinde, binaların nefes almasını sağlar. Ağır hava koşullarından etkilenmez. Kabarmaz, çatlamaz ve renk değişimi olmaz. Su bazlı olması nedeniyle insan ve çevre sağlığına zarar vermez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, EKOKAT COLOR boya kartela renkleri
Dokusu 2 mm
Su Emme > 0,5 kg/ cm2.h0.5
Tüketim Miktarı 2 – 2.5 kg/m2 yüzey pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak 
pH 8 - 9
Kurutma Süresi 12 saat
Tam Koruma 48 saat
Parlaklık G3 ( Mat )
Kuru Film Kalınlığı E5
Tane Büyüklüğü S4 ( Çok Kalın)
Su Buharı Aktarım Hızı V2
Su Aktarım Hızı  W3
Çatlak Örme Özelliği A0
CO2 Geçirgenliği C0
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Binaların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım (mantolama) sistemlerinde son kat dekoratif hazır renkli sıvadır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve  sentetik  yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler  EKOKAT  PASTE EXTO – TCK  ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler  EKOKAT  PRIMER  EXTO – S  ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen hazır renkli sıva ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce  EKOKAT  DEKOACRYL – 2M  iyice karıştırılmalıdır. Çelik mala veya plastik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta uygulanmalıdır. Uygulama kalınlığı en iri desen taşlarına göre ayarlanmalıdır. Çelik mala veya plastik mala ile dairesel hareketler ile istenilen desen elde edilir. Islak ve nemli yüzeylerde kesinlikle uygulama yapılmaz. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5 oC olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar ve yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalıdır. Geniş yüzeyli uygulamalarda, iş molalarında ek yerlerin belirgin olmaması için kağıt bant kullanılmalı ya da uygulamaya ara verilmeden o yüzey bitirilmelidir. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

UYGULAMA ALETLERİ

Çelik mala, Plastik mala, Posteki rulo

AMBALAJ

25 kg plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla
3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

 Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske  kullanılmalıdır. Cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS 7847 standardına uygundur.

  • EC 302K.001.25
  • Beyaz
DEKOACRYL – 2M
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )