GROUT - FST

Hızlı Sertleşen Grout Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, tek bileşenli, akıcı kıvamda, büzüşmeyen, elyaf takviyeli, yüksek mukavemetli, hızlı sertleşen grout harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli
Tane Boyutu <0.8 mm
Karışım Oranı 5.0 – 6.0 lt su /25 kg
Sarfiyat Miktarı 1mm kalınlık için 1.3 m2
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Kullanma Süresi 10 dakika
Kabuklaşma Süresi 15 dakika
Tam Donma Süresi 7 gün
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 2.0 N/mm2
Kayma > 0.2 mm

* Uygulanacak yüzeylerin sıcaklığı +25 °C ’nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir. 

KULLANIM ALANLARI

Çelik yapı, prefabrik yapı, makine montajı, temel soketleri, perde ve kolonlarda, çelik kolonların temele sabitlenmesinde kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Akışkandır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzey temiz olmalı, yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntı-lar (yağ, kir, pas) iyice temizlenmelidir. Onarılacak yüzey birkaç saat önceden suya doyurulmalıdır. Uygulama sırasında yüzeyde serbest su kalmamalıdır. 25 kg MARFİX GROUT - FST harcı 5 - 6 lt temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli (400-600 d./dk.) bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan harç 10 dakika içinde kullanılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklanmış harç kullanılmaz. Harç belirti-len uygulama sıcaklığında kullanılmalı, direk güneş, rüzgâr ve dondan korunmalıdır. Hazırlanan harç kalınlığı 1-5 mm arasında mala ile uygulanır. Harç suyunu çektikten sonra üzerine su serpilerek çelik ve ahşap mala ile istenen yüzey elde edilir. Uygulamadan sonra 24 ile 48 saat süreyle özelkür malzemeleri veya ıslak çuvallarla buharlaşmaya karşı korunmalıdır. 

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torbadır. 
Bir palette (110*110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 6001.010.25
  • Gri
GROUT - FST
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )