PERTHERM PLR

Isı Yalıtım Levha Sıvası

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren elyaflı polystren ısı yalıtım levha (EPS, XPS, TAŞ YÜNÜ) sıvasıdır.

TS EN 998-1 / Temmuz 2011 standardına uygundur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli
Karışım Oranı 6-6.5 lt su /25 kg
Sarfiyat Miktarı 4-5 k/m2 (uygulama şekline göre)
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Kullanma Süresi 40-60 dakika
Kap Ömrü 3 saat
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti >1 N/mm2
Eğilme Mukavemeti 2 N/ mm2 Min.
Basınç Mukavemeti 6 N/ mm2 Min.
Su Emme ≤ 0.40 kg/m2 dk05 W2
Tam Donma süresi 7 gün
*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Polystren sert köpükten imal edilmiş (EPS, XPS) ve Taş Yünü yalıtım levhalarının uygulandığı tüm binaların iç ve dış uygulamalarında, elastik kabiliyeti istenen yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Sıva yapılacak ısı yalıtım levhası sağlam, alttaki yüzeye iyi yapışmış, temiz kuru olmalıdır. Levhalar arasındaki boşluklar aynı yalıtım malzemesi veya köpükle doldurulmalıdır. 25 kg EKOKAT PERTHERM PLR 6-6.5 lt (%24- 26 ) temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. 5-10 dakika dinlendirildikten sonra 1-2 dakika daha karıştırılır. Sıva yüzeye çelik mala yardımıyla minimum 2 mm kalınlığında uygulanır ve sıva filesi en az 10 cm üst üste gelecek şekilde yerleştirilir. Köşelerde ve tüm kiriş pencere kapı çerçevelerinde sıva filesi en az 20 cm döndürülmeli ve köşe profilleri yerleştirilmelidir. Birinci kat kuruduktan sonra üzerine 2.kat sıva uygulanır. Hazırlanan harç 2-3 saat içinde tüketilmelidir.. +5oC altında 35oC üstünde uygulama yapılmamalıdır. Çok nemli ve/veya sıcak havalarda donmuş erimekte olan yada 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık Kraft torba (PE Takviyeli)
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. 

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 998/1 standardına uygundur.

  • EK 3002.010.25
  • Gri
PERTHERM PLR
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )