CONCRETE ADD - WP

Su Geçirimsizlik ve Aderans Arttırıcı Beton Harç Katkısı

TANIMI

Çimento esaslı, beton, harç sıva, şap v.b. için su geçirimsizlik ve aderans artırıcı sıvı katkı malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Beyaz
Yoğunluk 1,10 kg /lt, pH 6-9
Katkı Oranı %20 + %5
Klor İçeriği <%0,1 (EN 480-10)
Sarfiyat Miktarı 0,5 – 1,5 kg (100 kg bağlayıcıya: Çimento, mikro silika, uçucu kül, cüruf)
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +30°C arası
* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

İçme suyu depoları, yüzme havuzları, barajlar, temel perde betonları, istinat duvarları ve su kanallarında beton su geçirimsizlik katkısı olarak kullanılır. İç ve dış mekanlarda ince ve kaba sıvalarda tamirat amaçlı harçlarda aderans artırıcı olarak kullanılır.

AVANTAJLARI

Su geçirimsizlik ve aderans sağlar. Segregasyonu azaltır. Rötre çatlaklarını azaltır. Donma çözünme döngüsünde dayanıklılık sağlar. Kılcal çatlaklardaki su geçiş yollarını azaltır. Çimento dozajının az olduğu beton sınıflarında dahi mükemmel performans sağlar.

KULLANIM TALİMATLARI

Homojen olarak hazırlanmış beton ve harç kuru karışımına katılacak suyun %50 - %70’i ilave edildikten sonra, kalan suyla beraber EKOKAT CONCRETE ADD – WP, karışıma ilave edilmelidir. İstenilen beton performansına göre, 100 kg bağlayıcıya (çimento, milka silika, uçucu kül, cüruf) 0.5-1.5 kg oranında kullanılması önerilir.

UYARI
*  Tüm katkılar birlikte kullanıldığında kesinlikle birbirleriyle karıştırılmamalıdır. Karışım suyu ile birlikte kullanılmalıdır.
*  Beton katkıları, kuru karışım üzerine direkt olarak ilave edilmemelidir.
*  Kullanım miktarı, beton sınıfı ve özelliklerine göre önceden laboratuvar da yapılacak denemelerden sonra belirlenir.

AMBALAJ

30 kg plastik bidon – 220 kg varil – 1000 kg tank.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, ortam sıcaklığının +5°C - +30 °C arasında olduğu yerlerde depolanmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Güneşten ve dondan koruyunuz.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1120.020.30
  • Beyaz
CONCRETE ADD - WP
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )