SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRICILARI

RAPID ADH

Hızlı Priz Alan Seramik Yapıştırma Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, hızlı sertleşen, yüksek performanslı, ürün performansını artırıcı özel kimyasal katkılar içeren seramik fayans, granit, mermer ve doğal taşların yapıştırılmasında kullanılan hızlı priz alan yapıştırma harcıdır.

TS EN 12004, C2F, standardına uygundur.

C2: Çimento esaslı, yüksek performanslı F: Hızlı priz alan.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg
Sarfiyat Miktarı 4-5 kg/m2
Uygulama sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Açık bekletme süresi 15 dakika
Olgunlaştırma süresi 3 saat
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm2
Kayma ≤ 0.5 mm
Suya daldırıldıktan sonra ≥ 1 N/mm2
Isı ile yaşlandırıldıktan sonra ≥ 1 N/mm2
Sıcaklık dayanımı - 40oC ile + 80oC
Yangına tepki   A1
Üzerinde yürünebilme süresi​   3 saat
Trafiğe Açma süresi  24 saat

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

*    Uygulanacak yüzeylerin sıcaklığı +25oC’nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM ALANLARI

Hızlı uygulama ihtiyacı olan yerlerde, iç ve dış mekanlarda yatay uygulamalarda, seramik, granit seramik, granit, mermer ve doğal taşların beton yüzeylerde uygulanmasında kullanılır. Balkonlarda, teraslarda ve ıslak hacimlerde kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Hızlı priz alır. Yüksek yapışma dayanımına sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek, kalıntılar temizlenir.
25 kg’lık EKOKAT RAPID ADH yapıştırıcı yavaş yavaş 6-7 lt temiz su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli, (400-600 d./ dk.) mikserle yapılır. Topaksız ve homojen karıştırılan harç 10 dakika içinde kullanılmalıdır. Kullanılan malzemenin ölçülerine uygun araklı bir malayla harç taraklanır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklanmış harç kullanılmaz. Harç belirtilen uygulama sıcaklığında uygulanmalı, direkt güneş, rüzgâr, yağmur ve dondan korunmalıdır. Derz uygulama işlemine 3 saat sonra geçilebilir.

AMBALAJ

25 kg’lık kraft torbadır. (PE takviyeli)
1 palette (110x110 cm) 64 torba shrinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 12004, C2F standardına uygundur.

  • EK 1005.010.25
  • Gri
RAPID ADH
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )