DERZ DOLGU MALZEMELERİ

FUGA NRM

Derz Dolgu Malzemesi

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren seramik ve fayans derz dolgu malzemesidir.

TS EN 13888, CG1, Standardına uygundur.

CG: Çimento esaslı derz dolgusu, 1: Standart sertleşen.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm     Beyaz renkli
Karışım Oranı 6-6,5 lt su/ 20 kg
Sarfiyat Miktarı 0.5-1,0 kg /m2
Uygulama Sıcaklığı +5 oC ile +35 oC arası
İşlenebilme Süresi 35-40 dakika
Tam Donma Süresi 21 gün
Yüzeyi Trafiğe Açma 24 saat
Toksite Toksit değil
Eğilme Mukavemeti 2.5 N/mm2
Basma Mukavemeti 15 N/ mm3
Aşınma Mukavemeti     2000 mm3
Büzülme 2 mm/m
Su emme 30 dk. 5 gr. – 240 dk. 10gr.

KULLANIM ALANLARI

Mevcut yüzeylere uygulanmış olan seramik ve fayans derzlerinin doldurulmasında kullanılır. Tüm binaların iç mekanlarında düşey ve yatay uygulamalarda güvenle uygulanabilir.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Aşınmaya ve solmaya dayanıklıdır. Çatlamaz ve pürüzsüz yüzey sağlar. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Sırlı yüzeyleri çizmez. Seramik kenarlarında çatlamadan mükemmel yapışma sağlar.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 20 kg’lık EKOKAT FUGA NRM Yavaş yavaş 6-6.5 lt su üzerine boşaltılarak karışım düşük devirde (400-600 d./dk.) mikserle yapılır. Homojen karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır. Hazırlanan karışım, kauçuk mala ile seramiklerin üzerine yayılır ve derz doldurulur. Fazla malzeme diyagonal hareketlerle sıyrılır. Malzeme parmak baskısına dayanıncaya kadar beklenir ve tüm yüzey nemli bir süngerle temizlenerek, hidratasyonunu tamamlaması için gerekli nemlilik sağlanır. Seramiğin üzerindeki kalıntı derz dolgusu nemli sünger ile temizlenir. Ve derzlere son şekli verilir.

AMBALAJ

20 kg’lık kraft  torbadır. (PE takviyeli)
1 palette (110x110 cm) 80 torba shrinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet, konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanların yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.TS EN 13888, CG1 standardına uygundur.

  • EK 2001.020.20
  • Beyaz
  • EK 2001.010.20
  • Gri
FUGA NRM
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )