PLASTER RESTO – H

Puzolonik Kireç Esaslı Restorasyon Sıvası ve Harcı

TANIMI

Puzolonik kireç esaslı, tarihi binaların sıvanması ve restorasyonunda kullanılan, özel katkılar içeren restorasyon sıva ve harç malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli
Karışım Oranı 6-6.5 lt su /25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 16 kg/m(1mm kalınlık için)
Uygulama sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Kullanma süresi 30 dakika
Tam kürlenme süresi 7 gün
Tane boyutu 0-2 mm
Toksite Toksit değil

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar. 

*    Uygulanacak yüzeylerin sıcaklığı +25oC’nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM ALANLARI

Tarihi binaların sıvalarının onarımlarında, doğal taş, tuğla, duvar denizlerinin onarımında, iç ve dış sıvaların tamiratında, restorasyon yüzey onarımlarında kullanılır.

AVANTAJLARI

Özel formülasyonu sayesinde, geleneksel harçlar ile aynı mekanizmada çalışarak, restorasyonlar için en uygun malzemedir. Kolay hazırlanır ve uygulanır. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Renklendirilebilir.

KULLANIM TALİMATLARI

Tarihi binaların onarılacak ve sıvanacak yüzeyleri sağlam, tozsuz ve temiz olmalıdır. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 25 kg’lık EKOKAT PLASTER RESTO – H yavaş yavaş 6-6.5 lt temiz su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli (400-600 d./dk) mikserle yapılır. Topaksız ve homojen karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç kalınlığı 1-2 cm olacak şekilde mala ile uygulanır. Harcın suyunu çekmesi beklenir. Ve sıva fırçası ile harcın üzerine su serpilerek yüzey, ahşap veya çelik mala ile istenilen şekilde yüzey işlenir. Sıcak, rüzgârlı ve direk güneş altında uygulamadan sonra, yüzey en az 2 gün süreyle kürlenmelidir (ıslak çuval veya su ile) dış yüzey uygulamalarında, yüzey yağmurdan ve dondan korunmalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli Kraft torbadır.
Bir palette (106x106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 7001.000.25
  • Özel
PLASTER RESTO – H
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )