EXTERA GREN – SIL

Silikonlu Grenli Dış Cephe Kaplaması

TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, içte ve dışta kullanılabilen oluşturduğu desen ve kalınlık ile sıva hatalarını örten, rulo ile uygulanan rulo ile desen verilen cephe kaplama malzemesidir. 

ÖZELLİKLERİ

Oluşturduğu desen ve kalınlık ile yüzeydeki sıva hatalarını örter. Buhar geçirgenliği sayesinde, binaların nefes almasını sağlar. Yüksek su iticilerle takviye edilmiştir. Yüzeyde suyun tutunmadan akmasını sağlar. Ağır hava koşullarından etkilenmez. Kabarmaz, çatlamaz ve renk değişimi olmaz. Su bazlı olması nedeniyle insan ve çevre sağlığına zarar vermez. 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, EKOKAT boya kartela renkleri
TS EN 1062 - 1 Standardı
Kuru Film Kalınlığı E4
Tane Büyüklüğü S3 ( kalın )
Su Buharı Aktarım Hızı V2 ( orta)
Su Aktarım Hızı W3 ( düşük)
Çatlak Örtme A0
Karbon Dioksit Geçirgenliği C0
İncelticisi  Su
Tüketim Miktarı 800 – 1000 g /m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak (tek kat)
Kurutma Süresi 2. Kat uygulaması için: 6 saat
Tam Koruma 24 saat
Uygulama Sıcaklığı  +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Rulo, fırça
• Yukarıda belirtilen değerler +23 oC sıcaklık ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların dış cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeyler ve eski boyalı yüzeylerde dekoratif ve koruyucu olarak uygulanır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler EKOKAT REPAIR PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Boyanacak yüzeyler EKOKAT PRIMER EXT ile astarlanmalıdır. Kullanılacak astarın seçilen dış cephe boyası ile aynı renkte olması önerilir. Uygulamaya başlamadan önce EKOKAT GREN SIL iyice karıştırılmalıdır. Tek kat uygulamalarda rulo ile direkt kullanılabilir veya iki kat uygulamalarda yüzde 5 oranında temiz su ile inceltilerek yüzeye uygulanabilir. Katlar arasında uygulama şartlarına bağlı olarak en az 5-6 saat beklenmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5 oC olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar ve yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılamamalıdır. Aşırı sıcak yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmelidir. Geniş yüzeyli uygulamalarda, iş molalarında ek yerlerin belirgin olmaması için kağıt bant kullanılmalı ya da uygulamaya ara verilmeden o yüzey bitirilmelidir. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır. 

AMBALAJ

25 kg plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. 

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

UYARILAR

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.

S26: Göz ile temasında su ile iyice yıkayın ve doktora başvurun.

S28: Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayınız.

S29: Kanalizasyona boşaltmayın.

S46: Yutulması halinde hemen doktora başvurun.

TS 7847 standardına uygundur.

  • EC 204K.001.25
  • Beyaz
EXTERA GREN – SIL
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )