AQUA WP – STOP

Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, özel katkılı hızlı priz alan su tıkama harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kullanılabilme Süresi 3 Dakika
Priz Süresi 2-3 Dakika
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +30oC arası
* Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Bodrum katları, temeller, yüzme havuzları, su depoları, tüneller, duvar, tavan ve zeminlerin su sızıntılarında, beton borulardaki delik ve çatlaklardan basınçlı veya basınçsız akan suyu 1-2 dakikada kesmekte kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Düşey ve yatay uygulamalarda akma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma, çözünme döngüsüne sahiptir.

KULLANIM TALİMATLARI

Yalıtım işlemine başlamadan önce yüzey yabancı malzemelerden arındırılmalı ve ıslatılmalıdır. EKOKAT AQUA WP - STOP uygulaması sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Hızlı priz aldığı için az miktarda hazırlanmalıdır. Temiz bir kapta yeterli su miktarı ile hamur kıvamında hazırlanan harç elde yoğurulmalıdır. Yoğurulan harç priz almaya başlarken, tek hamlede deliğe kapatılarak iyice bastırılır. Birkaç dakika bekledikten sonra yüzey mala ile düzeltilmelidir.

AMBALAJ

5 kg’lık plastik kova
1 kg’lık plastik kavanoz

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 6 kova, 10 kavanoz konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 5005.010.05
  • Gri
AQUA WP – STOP
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )