AQUA WP – BA 2C

Bitüm Akrilik Esaslı Su Yalıtım Malzemesi

TANIMI

Bitüm akrilik esaslı, iki komponentli, elastik, solvent içermeyen su yalıtım malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm 1.Komponent siyah sıvı, 2.komponent gri toz
Karışım Katı Madde Oranı   % 84 ortalama
Çalışma Süresi 1-2 saat ortam sıcaklığına bağlı
Elastikiyet İyi
Karışım Yoğunluğu 1.2 kg/dm3 ortalama
Kullanabilme Süresi 90 dak. ortalama
Yumuşama Derecesi +100o C ortalama
Kuruma Süresi 3 gün ortalama
Toprak Dolgu Süresi 4 gün minimum
Su Geçirimsizlik 7 bar ( 4 mm kalınlıkta )
Uygulama Sıcaklığı +5o C ile + 35o C
Tüketim Miktarı Uygu. Kalınlığı  Uygulama Alanı 
5 kg/m2    3 mm Basınçsız suya maruz kalan yüzeylerde
6 kg/m2    4 mm Düşük basınçlı suya maruz kalan yüzeylerde
7 kg/m2    5 mm Süreli düşük basınçlı suya maruz kalan yüzeylerde

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların temel, perde duvar, ıslak hacimler, balkon, teras, yeraltı otoparkların üst kısımlarında ve bahçe teraslarında zemin sularına karşı su yalıtımın malzemesi olarak kullanılır.

UYGULAMA YÜZEYLERİ

Çimento bazlı mineral sıvalar ve şaplar, brüt beton yüzeyler.

NOT: Metal yüzeylerde uygulanmaz. 

AVANTAJLARI 

Yüksek elastikiyete ve çatlak köprüleme özelliğine sahip, tüm mineral yüzeylere uygulanabilir, kolay ve hızlı uygulanabilir, solvent ve asbest lif içermez. 

KULLANIM TALİMATLARI 

Yüzey yapışmayı engelleyecek toz, çimento, harç kalıntıları, boya, kalıp yağı gibi maddelerden temizlenmiş, sağlam ve kuru olmalıdır. Yağışlı havalarda, ıslak ve donmuş yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Bozuk yüzeyler, EKOKAT REAPAIR THN, tamir harcı ile tamiratları yapılmalı, yatay ve düşey köşelerde tamir harcı ile pah yapılmalıdır. Üründen daha iyi performans alabilmek için, EKOKAT AQUA WP – BA 2C, 1/5 oranında su ile iyice karıştırılıp inceltildikten sonra astar kat olarak fırça ile uygulanır.

Uygulama + 5o C ile + 35oC arasında yapılmalıdır. Kovadaki sıvı bileşen düşük devirli ( 400- 500 devir / dak.) bir karıştırıcı ile karıştırılırken, toz bileşen sıvı bileşenin içerisine yavaş yavaş eklenerek homojen, topaksız bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır. Astar kuruduktan sonra fırça veya mala ile 2 – 4 mm kalınlığında uygulanır. İkinci kat uygulamada ilk katın kuruması beklenilmelidir. Uygulamanın mekanik özelliklerini arttırmak için, 100 gr/m2 ‘lik cam elyaf donatı filesini katlar arasında uygulanması önerilir. Uygulama yapılan yüzeyler 24 saat süreyle yağmur, don ve direkt güneş ışığından korunmalıdır.

Not: Temel yalıtımlarında dolgu yapılmadan önce uygulama yapılan yüzey ısı yalıtım levhası, drenaj levhası ve örgü duvar ile mekanik tahribatlardan korunmalıdır. Toprak dolgu işlemi, malzeme tam olarak kürünü aldıktan sonra yapılmalıdır.

Uygulama aletleri uygulama sonrası su ile temizlenmelidir.

AMBALAJ

32 kg’lık kombi plastik kova (24 kg sıvı ve 8 kg toz bileşen ) 

UYGULAMA ALETLERİ

Mikser, mala, spatül 

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ 

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üstte en fazla 3 kova konulmalıdır. Direkt güneş ve dondan korunmalıdır.

Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Üretim tarihi ve şarj numarası ambalajın üzerindedir.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanların yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz. 

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 5004.011.32
  • Siyah
AQUA WP – BA 2C
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )